id: 38388
Title: Виклики державному управлінню в умовах внутрішньої міграції в Україні
Authors: Колесник Т.В., Багнета В.А.
Keywords: внутрішньо переміщені особи, внутрішня міграція, інтеграція, адаптація, воєнний стан, соціальна адаптація, стратегії адаптації, вимушена міграція, ринок праці, російсько-українська війна.
Date of publication: 2025-01-26 11:47:31
Last changes: 2025-01-26 11:47:31
Year of publication: 2024
Summary: У статті розглянуто виклики державному управлінню в умовах внутрішньої міграції в Україні, що обумовлено масштабними переміщеннями населення, що виникли внаслідок російсько-української війни, а також необхідністю забезпечення стабільності державних інститутів в умовах соціальних, економічних і демографічних змін. Метою статті є визначення основних викликів, з якими стикається державне управління в умовах внутрішньої міграції, та запропонувати шляхи їх подолання. Для досягнення мети дослідження використовується комплексний підхід, що об`єднує як кількісні, так і якісні методи дослідження. Визначено причини внутрішньої міграції та основні фактори, що призвели до внутрішніх переміщень: збройний конфлікт, економічні труднощі, соціальні та екологічні проблеми. Проаналізовано основні виклики державному управлінню в умовах внутрішньої міграції: це організаційні виклики, проблеми координації дій між різними рівнями влади, нестача ресурсів для ефективного управління міграційними процесами та соціально-економічні виклики. Доведено відсутність адекватної інфраструктури для забезпечення житлом, працевлаштуванням та соціальними послугами для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), дефіцит фінансування програм підтримки, проблеми інтеграції ВПО в нові громади та взаємодія з місцевим населенням. Проаналізовано державну політику у сфері внутрішньої міграції, оглянуто діючі програми та стратегії, визначені існуючи державні ініціативи та їхня ефективність, виокремлені проблеми реалізації державних програм, описано бар’єри, які перешкоджають реалізації ефективної політики щодо ВПО (недофінансування, брак координації). Визначено шляхи подолання викликів для покращення координації та управління, створення єдиної системи управління міграційними процесами, залучення місцевих громад до вирішення проблем ВПО, збільшення фінансування та ресурсів, розширення державних програм з підтримки ВПО, залучення міжнародної допомоги для вирішення проблем внутрішньої міграції, юридичні реформи. Рекомендується внести пропозиції щодо вдосконалення управління міграційними процесами та надано рекомендації для подолання вказаних викликів.
URI: http://vsau.vin.ua/repository/getfile.php/38388.pdf
Publication type: Статті у наукових фахових виданнях України (Copernicus та інші)
Publication: Філософія та управління. 2024. № 2. С. 11-20. URL: https://www.eu-scientists.com/index.php/fag/article/view/31/25 DOI: 10.70651/3041-248X/2024.2.02
In the collections :
Published by: Адміністратор
File : 38388.pdf Size : 1270278 byte Format : Adobe PDF Access : For all
| |
|
|